Organisaatio

Vesajapallo

Johtoryhmä

Tapio Heino, puheenjohtaja (Rauma, tapio.heino ät utu.fi)
Sampo Forsström, projektivastaava (sampo.forsstrom ät uef.fi)
Mikko Horila, (Tampere, mikko.horila ät uta.fi)
Ari Myllyviita (Helsinki, ari.myllyviita ät helsinki.fi, varalla Jani Kiviharju)
Hannu Juuso (Oulu, hannu.juuso ät oulu.fi)
Juha Turpeinen (Oulun OKL, juha-matti.turpeinen ät oulu.fi)
Marita Kontoniemi (Jyväskylä, marita.kontoniemi ät norssi.jyu.fi)
Petteri Mulari (Rovaniemi, petteri.mulari ät ulapland.fi)
Marita Hokkanen (Joensuu, marita.hokkanen ät uef.fi)

Yhdyshenkilöt harjoittelukouluilla

Helsinki Normaalilyseo: Taneli Nordberg (tuomo.nordberg ät helsinki.fi)

Helsinki Viikki: Päivi Korhonen (paivi.korhonen ät helsinki.fi)

Joensuu: Anja Kareinen, Sampo Forsström (ät uef.fi)

Jyväskylä: Markus Leppiniemi ja Päiviö Peltokorpi (ät norssi.jyu.fi)

Oulu: Hannu Juuso (hannu.juuso ät oulu.fi) ja Markku Lang (markku.lang ät oulu.fi)

Rauma: Elisa Nurmi (elisa.nurmi ät utu.fi)

Rovaniemi: Petteri Mulari (petteri.mulari ät ulapland.fi)

Tampere: Mikko Horila, Jukka Favorin, Tuomo Tammi  (ät uta.fi)

Turku: Minna Myrsky-Nyberg (minmyr ät utu.fi)

Vaasa: Heimo Oksanen (hoksanen ät abo.fi)

Yhdyshenkilöt opettajankoulutuslaitoksissa

Helsinki: Riitta Jyrhämä (riitta.jyrhama ät helsinki.fi)

Jyväskylä: Ritva-Liisa Järvelä (jarvela ät edu.jyu.fi)

Joensuu: ?

Oulu: Juha-Matti Turpeinen (juha-matti.turpeinen ät oulu.fi)

Rauma: Elisa Nurmi (elisa.nurmi ät utu.fi)

Rovaniemi: Outi Kyrö-Ämmälä ät (outi.kyro-ammala ät ulapland.fi)

Tampere: Reijo Kupiainen (reijo.kupiainen ät uta.fi)

Turku: Riitta Asanti (riiasa ät utu.fi), Aija Ahtineva (aija.ahtineva ät utu.fi), Kristiina Heikkilä (kristiina.heikkila ät utu.fi)

Vaasa: Juha Hartvik (juha.hartvik at abo.fi)

 

eNorssi-verkoston sähköpostilistat

  • eNorssi = harjoittelukoulujen yhdyshenkilöiden ja johtoryhmän postilista
  • eNorssi-TVT = TVT-strategiaryhmän postilista
  • eNorssi-EOT = erityisopettajien postilista
  • eNorssi-OH = opetusharjoittelun arviointiryhmän postilista
  • eNorssi-OKL = opettajankoulutuslaitosten yhdyshenkilöiden ja johtoryhmän postilista
  • eNorssi-TutKoKe = TutKoKe-koordinaattoreiden postilista
  • eNorssi-Ohjaajakoulutus = ohjaajakouluttajien postilista

Listat toimivat Jyväskylän yliopiston Mailman-ohjelmistolla. Listoille ei voi lähettää viestejä muut kuin listan jäsenet. Ota yhteyttä projektivastaavaan, mikäli haluat liittyä jäseneksi jollekin listalle tai tarvitsette omaa listaa!